Kontrola slanosti pokrmů ve ŠJ Prokopa Holého

Po kontrole a proškolení ze strany Krajské hygienické stanice, jsme se v uplynulém období zaměřili na slanost stravy, především polévek.

Zakoupili jsme „lžíce s integrovanou váhou“ a přípravek na kontrolu slanosti (fungující na principu vodivosti roztoku). Dodržujeme doporučené poměry soli v jídelním menu a snažíme se skloubit požadavky na stravování tak, aby výsledek odpovídal všem hygienickým a stravovacím normám. Místo soli používáme především více čerstvého koření na dochucení: petrželová nať, libeček, pažitka, česneková pasta s malým obsahem soli, medvědí česnek apod. Používané vývary a dochucovadla jsou také s nízkým obsahem soli.

Ve školní jídelně neumísťujeme na stoly slánky.

We use cookies

Na naší webové stránce používáme cookies. Některé z nich jsou nutné pro běh stránky, zatímco jiné nám pomáhají vylepšit vlastnosti stránky na základě uživatelských zkušeností (tracking cookies). Sami můžete rozhodnout, zda cookies povolíte. Mějte prosím na paměti, že při odmítnutí, nemusí být stránka zcela funkční.