Geologická exkurze Stvořidla

24. 5. se skupina deváťáků vydala na geologickou exkurzi. Krajinou Stvořidel nás provázel pan Marek Chvátal z havlíčkobrodského muzea.

Přímo v nádherném údolí řeky Sázavy nás zasvěcoval do jeho geologické historie a současnosti. Ukázali jsme si, jak se krajina mění vlivem vody, větru a mrazu. Porovnávali jsme typy hornin, které se zde nacházejí a zkusili jsme si práci s geologickým kladívkem. Kromě geologických zajímavostí jsme se dozvěděli i nemálo informací o historii kraje a některých archeologických nálezech v něm. Smutnou částí exkurze bylo setkání s lesem napadeným kůrovcem, kterého jsme si také prohlédli. Nicméně počasí nám přálo a celá exkurze proběhla ve velmi příjemné atmosféře.  Děkujeme za to všem zúčastněným.

Deváťáci, Mgr. Jana Tučková, Mgr. Klára Vaková

We use cookies

Na naší webové stránce používáme cookies. Některé z nich jsou nutné pro běh stránky, zatímco jiné nám pomáhají vylepšit vlastnosti stránky na základě uživatelských zkušeností (tracking cookies). Sami můžete rozhodnout, zda cookies povolíte. Mějte prosím na paměti, že při odmítnutí, nemusí být stránka zcela funkční.