Úspěch v okresním kole soutěže "Cihla k cihle"

V úterý 26. 9. 2023 se žáci školy zúčastnili okresního kola tradiční soutěže „Cihla k cihle“ se stavebnicí Teifoc, které se konalo na SPŠ stavební Havlíčkův Brod.

Soutěž "Cihla k cihle" má tradici již od roku 2017. Povzbuzuje žáky ke kreativitě a rozvíjí jejich dovednosti.

Soutěžním úkolem bylo postavit zahradní objekt – chatku a vhodně vymyslet i možné řešení zahrady.

Soutěže se zúčastnilo 13 týmů z Havlíčkobrodska. Žáci pracovali na zadání v průběhu celého dopoledne a výsledné objekty potom ohodnotila odborná porota.

První místo a zároveň postup do krajského kola obsadil tým naší školy ve složení Jan Nevole a Tadeáš Dajč ze třídy 7. A.

Na tento skvělý výsledek navázal i druhý tým školy ve složení Lukáš Hranický a Marek Domkář ze třídy 7. B.

Tento tým obsadil celkové třetí místo a pouze o jeden bod unikl žákům postup do krajského kola.

Gratulujeme k vynikajícím umístěním a přejeme mnoho zdaru v krajském kole, které se koná 12. 10. 2023 na stavební škole v Třebíči.

Mgr. Jan Ruml