Jak jsme šli pěšky do školy

Naše škola se v týdnu od 18. 9. do 22. 9. 2023 připojila k projektu Pěšky do školy.

Zúčastnili se žáci celé školy, prvního i druhého stupně, pod vedením třídních učitelů. Domníváme se totiž, že je důležité vést žáky k zdravému životnímu stylu, k radosti z pohybu a k ekologickému smýšlení.

Již v předchozím týdnu třídní učitelé realizovali ve svých třídách diskuse na toto téma, hovořili s dětmi též o bezpečnosti a pravidlech silničního provozu, v hodinách výtvarné výchovy s dětmi připravovali propagační a motivační materiály a plakáty. Žáci byli motivováni k tomu, aby do školy chodili buď pěšky, případně jezdili na kolech či koloběžkách. V každé třídě byla vyvěšena tabulka, do které žáci denně značili, zda do školy dorazili pěšky/na kole/na koloběžce (1 bod), nebo se nechali rodiči vysadit z automobilu tak, aby šli pěšky alespoň 300 metrů (0,5 bodu), nebo jezdili automobilem až ke škole (0 bodů).

V pátek 22. 9. 2023 došlo v každé třídě ke zhodnocení výsledků. Velké pochvaly se dostalo žákům, kteří skutečně celý týden chodili či jezdili „po svých“. Obrovský potlesk patří žákům, kteří v rámci projektu změnili své zvyky a dojíždění automobilem vyměnili za chůzi či jízdu na kole či koloběžce. Foto viz Galerie

Mgr. Pavlína Tajovská