30. výročí Sametové revoluce na ZŠ Štáflova

Ve dnech 30. výročí pádu komunistické vlády v Československu jsme si i my žáci a učitelé Základní školy Štáflova v Havlíčkově Brodě chtěli připomenout význam Sametové revoluce, která tak zásadním způsobem proměnila naše dějiny. Uspořádali jsme proto 21. listopadu projektový den zaměřený právě k událostem konce roku 1989.

Během projektového dne byly pro děti připravené přednášky o revolučním dění v Praze a zároveň také o průběhu revoluce v Havlíčkově Brodě. Vedle toho měli žáci možnost shlédnout dobové záběry a nechat se pohltit atmosférou revolučních dní. Jiné skupiny žáků se dozvídaly o listopadových událostech roku 1989 skrze studium významných osobností tehdejší doby nebo prostřednictvím písní, které zaznívaly nejčastěji na demonstracích. Další žáci společně přemýšleli nad tématem svobody a lidských práv. Ve skupinách plnili různé úkoly a měli možnost porovnávat dnešní dobu s životem před více než třiceti lety. Možná nejzajímavějšími výstupy projektového dne byly práce žáků, kteří pracovali v rámci výtvarné sekce a ve spolupráci s havlíčkobrodskou galerií. Jejich zachycení průběhu Sametové revoluce si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

Mgr. Ivana Jelínková

We use cookies

Na naší webové stránce používáme cookies. Některé z nich jsou nutné pro běh stránky, zatímco jiné nám pomáhají vylepšit vlastnosti stránky na základě uživatelských zkušeností (tracking cookies). Sami můžete rozhodnout, zda cookies povolíte. Mějte prosím na paměti, že při odmítnutí, nemusí být stránka zcela funkční.