Exkurze SEV Chaloupky, Horní Krupá

29.5. se třída 7.A vypravila do Horní Krupé na chaloupecký program „Luční krásky a babice II“. 

I když nám počasí moc nepřálo a část programu se odehrála v učebnách, celé dopoledne jsme usilovně pracovali na našich botanických znalostech. Zkusili jsme si nakreslit a pojmenovat vlastní rostliny, zvolili jsme miss mezi nimi a zopakovali jsme si tak jejich základní stavbu. Na zahradě jsme se pak sami pokusili určit několik druhů kvetoucích rostlin. Poznávali jsme sušené bylinky a jejich léčivé vlastnosti, namíchali si a uvařili vlastní čaj a nakonec jsme ochutnali některé druhy planých rostlin.
A na závěr: Chutnali jste pelyňkový čaj?

Žáci 7.A, Mgr. Klára Vaková, Mgr. Marie Brabcová

We use cookies

Na naší webové stránce používáme cookies. Některé z nich jsou nutné pro běh stránky, zatímco jiné nám pomáhají vylepšit vlastnosti stránky na základě uživatelských zkušeností (tracking cookies). Sami můžete rozhodnout, zda cookies povolíte. Mějte prosím na paměti, že při odmítnutí, nemusí být stránka zcela funkční.