Zápis dětí do 1. třídy pro školní rok 2022/2023

se koná v pátek 8. 4. 2022

od 9.00  do 17.00 hodin v budově školy

Do 1.ročníku se zapisují děti narozené v období 1. 9. 2015 – 31. 8. 2016

Dítě, které dosáhne šestého roku věku v době od září 2022 do konce června 2023 může být přijato k plnění povinné školní docházky již v tomto školním roce, je-li přiměřeně tělesně i duševně vyspělé a požádá-li o to jeho zákonný zástupce. Podmínkou přijetí dítěte narozeného v období od září do konce prosince k plnění povinné školní docházky podle věty druhé je také doporučující vyjádření školského poradenského zařízení, podmínkou přijetí dítěte narozeného od ledna do konce června doporučující vyjádření školského poradenského zařízení a odborného lékaře, která k žádosti přiloží zákonný zástupce.

K zápisu je nutné se dostavit i v případě, že budete pro své dítě žádat odklad povinné školní docházky. Žádost je nutné doložit doporučením školského poradenského zařízení a odborného lékaře nebo klinického psychologa.

Podle obecně závazné vyhlášky Města Havlíčkova Brodu č. 5/2019 v platném znění ze dne 21. 10. 2019,  se stanoví školské obvody základních škol zřízených Městem Havlíčkův Brod.

Při rozhodnutí o přijetí do 1.třídy bude postupováno podle „Kritérií základních škol zřizovaných Městem Havlíčkův Brod pro přijímání dětí do 1.ročníku základních škol pro školní rok 2022/2023“.

Při zápisu je nutné předložit občanský průkaz a rodný list dítěte.

Pokud se nebudete moci ze závažných důvodů k zápisu dostavit, je možné domluvit náhradní termín na tel. čísle 569 422 383

Bude-li vydáno Ministerstvem školství doporučení k elektronické formě zápisu (tedy bez osobní přítomnosti dětí a rodičů), uskuteční se zápisy v termínu

od pondělí 4. 4. do pátku 8. 4. 2022.

Na případné telefonické dotazy ve věci zápisů dětí do tříd 1. ročníků Vám odpoví:

Důležité dokumenty:

Kritéria ZŠ HAVLÍČKŮV BROD, ŠTÁFLOVA 2004 pro přijímání dětí do tříd 1. ročníku  pro školní rok 2022/2023

Školské obvody - vyhláška č.5/2019

Informační cedule