Kniha pro prvňáčka

 Ve školním roce 2020/21 byla naše třída 1.B vybrána k účasti v projektu Krajské knihovny Vysočiny Už jsem čtenář-  knížka pro prvňáčka. 

      V rámci projektu jsme se zúčastnili v závěru školního roku prohlídky prostor  budovy nové knihovny, seznámili jsme se se vším, co čeká děti v dětském oddělení. Dokonce jsme si v dílničce vyrobili památeční „placku“. 

       Závěr projektu se musel uskutečnit (vzhledem ke coronavirovým opatřením) až v dalším školním roce. To už jsme byli druháci.  Moc se nám líbil  zábavný pořad se spisovatelem a ilustrátorem Adolfem Dudkem  Pohádkové kreslení. 

     Zakončení projektu se uskutečnilo 23.9. v sále  krajské knihovny. Podpořit nás přišli naši rodiče. Za přítomnosti knihovnic dětského oddělení jsme nejprve předvedli krátké vystoupení o písmenkách a domově. Potom jsme ukázali, jak už umíme číst. Odměnou pro nás byla knížka První školní výlet, kterou speciálně pro nás napsala spisovatelka Michaela Fišarová. Dále jsme si odnesli batůžky s logem KK Vysočiny se spoustou dárků a také poukázku na roční registraci zdarma  společně s pamětním listem. 

     Děkujeme KK za možnost projektu se zúčastnit. 

                                       Za 2.B  Jana Kaplanová, tř. uč.