Školáci změřili svůj um na stavební škole v Havlíčkově Brodě

V úterý 7. května se v tělocvičně Střední průmyslové školy stavební ak. St. Bechyně v Havlíčkově Brodě uskutečnilo okresní kolo soutěže Cihla k cihle, která byla určena pro žáky sedmých tříd základních škol z Havlíčkobrodska, Pelhřimovska a Ždírce nad Doubravou.

Každá ze škol mohla do soutěže přihlásit maximálně dva dvoučlenné týmy. Úkolem účastníků bylo podle předlohy postavit dům ze stavebnice Teifoc a dotvořit ho následně podle své fantazie.
Vytvořené objekty pak hodnotila porota na základě kreativity a originality, nápaditosti technického řešení, dodržení skladby a vazby stěn a preciznosti provedení, kde se hodnotila tloušťka spar a čistota práce.
Soutěže se zúčastnila šestnáctka družstev a nejvíce se dařilo Marku Beranovi a Vilému Vrbickému ze ZŠ Štáflova v Havlíčkově Brodě. Také druhý tým ze ZŠ Štáflova ve složení Matěj Jašek a Jan Krajíček obsadil velmi pěkné sedmé místo. Gratulujeme…

Mgr. Jan Ruml