Školáci změřili svůj um na stavební škole v Havlíčkově Brodě

V úterý 7. května se v tělocvičně Střední průmyslové školy stavební ak. St. Bechyně v Havlíčkově Brodě uskutečnilo okresní kolo soutěže Cihla k cihle, která byla určena pro žáky sedmých tříd základních škol z Havlíčkobrodska, Pelhřimovska a Ždírce nad Doubravou.

Každá ze škol mohla do soutěže přihlásit maximálně dva dvoučlenné týmy. Úkolem účastníků bylo podle předlohy postavit dům ze stavebnice Teifoc a dotvořit ho následně podle své fantazie.
Vytvořené objekty pak hodnotila porota na základě kreativity a originality, nápaditosti technického řešení, dodržení skladby a vazby stěn a preciznosti provedení, kde se hodnotila tloušťka spar a čistota práce.
Soutěže se zúčastnila šestnáctka družstev a nejvíce se dařilo Marku Beranovi a Vilému Vrbickému ze ZŠ Štáflova v Havlíčkově Brodě. Také druhý tým ze ZŠ Štáflova ve složení Matěj Jašek a Jan Krajíček obsadil velmi pěkné sedmé místo. Gratulujeme…

Mgr. Jan Ruml

We use cookies

Na naší webové stránce používáme cookies. Některé z nich jsou nutné pro běh stránky, zatímco jiné nám pomáhají vylepšit vlastnosti stránky na základě uživatelských zkušeností (tracking cookies). Sami můžete rozhodnout, zda cookies povolíte. Mějte prosím na paměti, že při odmítnutí, nemusí být stránka zcela funkční.