Geologická exkurze Stvořidla

24. 5. se skupina deváťáků vydala na geologickou exkurzi. Krajinou Stvořidel nás provázel pan Marek Chvátal z havlíčkobrodského muzea.

Přímo v nádherném údolí řeky Sázavy nás zasvěcoval do jeho geologické historie a současnosti. Ukázali jsme si, jak se krajina mění vlivem vody, větru a mrazu. Porovnávali jsme typy hornin, které se zde nacházejí a zkusili jsme si práci s geologickým kladívkem. Kromě geologických zajímavostí jsme se dozvěděli i nemálo informací o historii kraje a některých archeologických nálezech v něm. Smutnou částí exkurze bylo setkání s lesem napadeným kůrovcem, kterého jsme si také prohlédli. Nicméně počasí nám přálo a celá exkurze proběhla ve velmi příjemné atmosféře.  Děkujeme za to všem zúčastněným.

Deváťáci, Mgr. Jana Tučková, Mgr. Klára Vaková